OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Daňové přiznání letos až do 18. srpna

Podnikatelé, kteří ještě nepodali přiznání za rok 2019 a nedoplatili daň z příjmů, dostanou navíc ještě měsíc a půl. Vláda v rámci Liberačního balíčku III schválila posun lhůty pro podání přiznání a doplacení daně na 18. srpna 2020. Podobně jako v předchozích balíčcích tak učinila rozhodnutím ministerstva financí o plošném prominutí pokuty za opožděné podání přiznání a úroků prodlení. Datum 18. srpna bylo zvoleno s ohledem na prodloužení lhůty pro projednání řádné účetní závěrky korporací.

Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání za rok 2019 je 18. srpna 2020. Nejpozději v tento den musí být daň rovněž uhrazena. Zákonná lhůta pro podání daňového přiznání daně z příjmů do 1. dubna, resp. 1. července se sice nemění, avšak promíjí se pokuta za pozdě podané daňové přiznání a úrok za pozdě zaplacenou daň za zdaňovací období 2019, a to pokud se přiznání podá do 18. srpna a zároveň se daň zaplatí.